W archiwum świadczone są usługi konserwatorskie w stosunku do instytucji i organizacji kościelnych, zarówno ogólnodiecezjalnych jak też dekanalnych i parafialnych. Działalność ta ma na celu zapobieganie sytuacjom niefachowego zabezpieczania akt kościelnych przez osoby i zakłady DSC 0045niezorientowane w problematyce przechowywania akt archiwalnych, w tym zwłaszcza w dziedzinie zastosowania odpowiednich materiałów długofalowo chroniących akta przed procesem niszczenia. W zakres wykonywanych usług wchodzą profesjonalne prace introligatorskie polegające na wykonaniu odpowiedniej oprawy jednostek archiwalnych oraz konserwacji uszkodzonych kart. Usługi te są płatne zgodnie z cennikiem usług archiwalnych świadczonych w archiwum. Zamawianie niniejszych usług jest możliwe wyłącznie osobiście i bezpośrednio na miejscu.

Copyright © 2012 Archiwum Archidiecezjalne Lubelskie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Monika Wawrzyniak.